Ülemaailmne Noortepäev Krakovis 2016 | 07 juuni 15


26.-31. juulil 2016 toimub Krakovis Ülemaailmne Noortepäev (World Youth Day). See on kohtumine, millest – nagu nimigi ütleb – võtavad osa noored palverändurid tervest maailmast, et üheskoos oma usku tunnistada. Eelmine Noortepäev toimus Rio de Jaineros aastal 2013, eesti palverändurite grupp osales aga viimati 2011 suvel Madridis toimunud Noortepäeval. Poolas toimub Noortepäev teist korda – austusavaldusena hiljuti kanoniseeritud paavst Johannes Paulus II-le, tänu kellele need kohtumised alguse said.


Iga Noortepäev kannab ühte keskset sõnumit, paavsti valitud teemat. Sel korral on teemaks „Õndsad on halastajad, sest nende peale halastatakse". Osalema on oodatud kõik 14-35 aastased noored, kes tahavad kohtuda maailma eri paigust pärit usukaaslastega, tunda end osana üleilmsest Kirikust, kuulata Jumalasõna, võtta vastu sakramente ning kuulutada rõõmuga usku Kristusesse. Noortepäeva nädala pikkusesse programmi mahub palju – Missad, katehheesid, ristitee, noortefestival... tipphetkeks on aga vigiilia ja Missa Püha Isaga. Kavaga saad tutvuda siin:http://www.krakow2016.com/en/program-en


Oled väga oodatud! Kui sul on küsimusi või tahad teada anda osalemissoovist, siis kirjuta kontaktvormi kaudu (teema: Noored)


Rohkem infot leiad Krakovi Noortepäeva kodulehelt:
http://www.krakow2016.com/en/