Kirikute öö 29. mail 2015 | 27 mai 15Tartu- ja Viljandimaa kirikud ootavad õhtusi uudistajaid


«Siis pimeduski pole pime su ees, öö valgustab kui päev ja pimedus on nagu valgus,» öeldakse 139. psalmis ning just selle sõnumiga kutsuvad 16 kristlikku kogudust uudishimulikke 29. mai õhtupoolikul tänavusele Kirikute Ööle.


Oma pühakodade uksed avavad õhtu- ja öötundideks adventistid, baptistid, katoliiklased, luterlased, metodistid, nelipühilased ja õigeusklikud. Huvilisi ootab suurem osa Tartu pühakodadest, neile lisaks veel Nõo Püha Laurentsiuse ning Viljandimaalt Kõpu Peetri ja Suure-Jaani kirik.

Lisaks traditsioonilistele kirikute tutvustustele ja palvustele lubab näiteks Kolgata baptistikogudus aardejahti, Pauluse luteri kirik laseb külalisi krüpti, kolumbaariumisse ja torni, nelipühilaste Maranata koguduses pakutakse pannkooke ning katoliku Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise kirikus esitleb Maarjamaa Kuninganna imetegeva ikooni lugu Andres Männart.


Eriti mitmekülgne saab see õhtu olema muusika poolest. Katoliiklaste Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise kirikus kuuleb gregoriaani laule kolmelt mehelt ja Camerata Universitatist. Luterlikus Nõo Püha Laurentsiuse kirikus laulab sealne meesansambel ja barokk-viiulimuusikat esitavad Kristel Eeroja-Põldoja õpilased, õhtu lõpetavad Taize palved. Samuti luterlikus Tartu Maarja kirikus esinevad Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester, Ülenurme valla segakoor, kandleansambel «Kaval käsi» ja helilooja Alo Põldmäe. Õigeusklike Uspenski katedraalis on akafist kõige pühamale Jumalasünnitajale.

Eestis toimub kirikute öö neljandat korda. Ettevõtmise eeskujuks on samasugune traditsioon mitmete Euroopa riikide – näiteks Austria, Hollandi, Saksamaa, Slovakkia ja Tšehhi – linnades.


Ürituste täpse programmi ja infot külalisi ootavate kirikute kohta leiab aadressilt www.kirikuteoo.ee.